Regulamin Ligi Squash 4Active

ZASADY I REGULAMIN TRZCIANECKIEJ LIGI SQUASHA

 

1. Zawodnicy podzieleni są na 6 osobowe grupy.

2. W ciągu 6 tygodni zawodnicy muszą rozegrać 5 setowy mecz (każdy set do 11 punktów) z każdym zawodnikiem ze swojej grupy, tzw. rozgrywki „każdy z każdym”.

3. Możliwe wyniki meczy to: 5:0, 4:1 lub 3:2.

Po zakończeniu rozgrywek w grupach następuje podsumowanie wyników wszystkich spotkań w grupie: 2 najlepsze osoby wychodzą z grupy i walczą o miejsca 1-8, osoby które zajęły trzecie, czwarte miejsce w grupie grają o miejsca 9-16 a osoby, które zajęły miejsce piąte i szóste w grupie walczą o miejsca 17-24. Jeśli zawodnik nie zdoła rozegrać meczy w przeciągu 6 tygodni, zostaje przyznany walkower. Aby zawodnik był sklasyfikowany musi mieć rozegrane cztery z sześciu meczy.

Ćwierćfinałymiejsca 1-8

zwycięzca gr I - II miejsce gr IV

II miejsce gr I - zwycięzca gr IV

II miejsce gr II - zwycięzca gr III

zwycięzca gr II - II miejsce gr III

Mecze o miejsca 9-16

III miejsce gr I - IV miejsce gr IV

IV miejsce gr I - III miejsce gr IV

III miejsce gr II - IV miejsce gr III

IV miejsce gr II - III miejsce gr III

Mecze o miejsca 17-24

V miejsce gr I - VI miejsce gr IV

VI miejsce gr I - V miejsce gr IV

V miejsce gr II - VI miejsce gr III

VI miejsce gr II - V miejsce gr III

4. Szczegóły punktacji za mecze:

-- 1 pkt. - za rozegranie meczu,

-- 1 pkt. - za wygranie meczu,

-- 1 pkt. - za każdy wygrany set.

-- 5 pkt - za walkower

Maksymalnie do zdobycia 7 pkt.

O kolejności końcowej ligi decydują:

a) suma punktów zdobytych we wszystkich meczach

b) przy takiej samej ilości punktów decyduje wynik meczu bezpośredniego

- (w przypadku trzech osób z taką samą ilością decyduje mała tabelka)

c) różnica wygranych setów

d) małe punkty

5. Zawodnicy umawiają się telefonicznie na rozegranie meczu ligowego. Zawodnicy rezerwują korty we własnym zakresie.  W trakcie rozgrywanych meczy ligowych gracze pokrywają koszty wynajmu kortu w kwocie 25zł.

Pierwsza kolejka spotkań wygląda identycznie w każdej z grup a więc: 1-6,2-5,3-4 Ten zawodnik który jest wyżej rozstawiony jako pierwszy dzwoni do przeciwnika w celu umówienia się na mecz ligowy.

6. Jeżeli zawodnik nie będzie mógł rozegrać meczu w danym terminie, musi o tym poinformować organizatora oraz przeciwnika. Ma 3 dni na rozegranie meczu. Jeśli w przeciągu 3 dni nie rozegra meczu, następuje walkower.

7. Przed każdym meczem zawodnicy otrzymują w recepcji protokół, który po rozegranym meczu oddają wypełniony do recepcji.

8. Kolejka trwa 6tygodni.

9. Zgłoszenia do udziału w lidze oraz wszelkie pytania dotyczące jej funkcjonowania należy wysyłać drogą mailową na adres: gsikorski@4-active.pl . Treść maila powinna zawierać następujące dane: imię, nazwisko, adres mailowy oraz numer telefonu (dane te zostaną udostępnione pozostałym uczestnikom w celu umożliwienia umawiania się na mecze). W temacie maila należy wpisać ZGŁOSZENIE DO LIGI SQUASHA.

10. Nasza amatorska Liga jest z zasady dobrą zabawą, dlatego proszę pamiętać, że na korcie obowiązuje tylko jeden styl grania/zachowania - czyli FAIR PLAY i koniecznie z uśmiechem 

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Grzegorzem Sikorskim,

pod numerem tel. 884 208 868.