Ewa Żukowska-Matus

Powrót do listy osób
Ewa Żukowska-Matus

Absolwentka fizjoterapii oraz podyplomowego studium dietetyki i poradnictwa żywieniowego na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Jest czynnym fizjoterapeutą. Praca z pacjentami daje jej wiele satysfakcji i poczucie spełnienia. Ukończyła liczne kursy z zakresu fizjoterapii, w tym dotyczące metody PNF (torowanie nerwowo-mięśniowe ruchu mające na celu zwiększenie siły mięśni, zakresu dotychczasowych ruchów oraz odbudowę fizjologicznych wzorców ruchowych), metody McKenzie (metoda fizjoterapeutyczna leczenia przeznaczona głównie dla osób cierpiących na bóle oraz schorzenia związane z kręgosłupem; metoda biomechanicznego badania i leczenia zaburzeń mechaniki kręgosłupa oraz zespołów bólowych, a także schorzeń stawów obwodowych i kończyn spowodowanych zaburzeniem mechaniki) oraz Kinesiology Taping (dynamiczne plastrowanie). Uczestniczka kursu OM®PILATES MATWORK. Stawia na wszechstronny rozwój i ciągłe doskonalenie umiejętności.

Specjalizuje się w formach aktywności fizycznej typu Body&Mind. Zwolenniczka treningu, który nie tylko rzeźbi mięśnie, wysmukla sylwetkę, a także przywraca równowagę fizyczną i psychiczną. Jej hobby jest aktywne spędzanie czasu w każdej postaci oraz zdrowe odżywianie.

Z uwagi na bogate doświadczenie, a przede wszystkim zainteresowanie, w sposób skuteczny i bezpieczny poprowadzi jako instruktor w 4Active zajęcia fitness z zakresu zdrowego kręgosłupa oraz Pilates.  Podczas zajęć podzieli się z Tobą swoim doświadczeniem i rozległą wiedzą, a przede wszystkim zarazi Cię pasją do ruchu!

"Odpowiednia technika wykonywania ćwiczeń połączona z kontrolowanym oddechem pozwala na zaangażowanie mięśni całego ciała. Zapewnia to wzmocnienie mięśni, zwiększenie ich elastyczności i poprawę ogólnej kondycji."


Prowadzone zajęcia:

Zdrowy kręgosłup |Pilates