KICKBOXING

Kickboxing jest połączeniem boksu klasycznego z najskuteczniejszymi technikami nożnymi zaczerpniętymi z różnych stylów Taekwon-do i Karate. Podział kickboxingu na różne formuły daje możliwości sprawdzenia się każdemu walczącemu, bez względu na indywidualne predyspozycje psychofizyczne, jak i stopień zaawansowania.

K-1: to formuła pośrednia pomiędzy kickboxingiem a Muay Thai. Zawodnicy mogą używać wszystkich technik bokserskich i nożnych. Niedozwolone są uderzenia łokciami i walka w parterze, a klincz jest ograniczony do zadania w uchwycie tylko jednego kopnięcia kolanem bez naciągnięcia głowy. Klincz nie może trwać dłużej niż 5 sekund.

Pierwszy trening - u większości osób młodszych i starszych panuje stereotyp, że na pierwszym treningu będą już walczyć, dlatego najczęściej rezygnują zanim jeszcze zaczną. Nic bardziej mylnego! Pierwsze treningi to nauka podstaw: poruszania, pozycji, nauka prostych technik. Dużo ćwiczeń wzmacniających całe ciało, ćwiczeń gibkościowych, koordynacyjnych, szybkościowych i zwinnościowych. Nie ma co się oszukiwać, że treningi będą łatwe bo takie nie będą. Wymagają dużej wytrwałości i samozaparcia. Na zajęciach traci się litry potu. Wielokrotnie wychodzi się z sali wykończonym ale zadowolonym, że dało się radę i nie szukało wymówek żeby nie przyjść na trening bo praca, bo nauka, bo nie miałem jak dojechać itp... Każdy następny trening jeśli jest tylko systematyczność i zaangażowanie będzie łatwiejszy.
Na pierwszy trening wystarczy tylko zabrać wodę mineralną niegazowaną. Trenujemy w spodenkach i na boso.